Jak vyrobit nášivku?.. (mazi)

Page

Nelíbí se ti nášivky, který má na sobě každej druhej? Chceš mít něco originálního? Mám pro tebe jednoduchý recept…

K tomu, aby sis udělal pěknou nášivku, především potřebuješ látku. Může to být jakýkoliv odstřižek, zbytky z maminčinejch šatů, co si šila před měsícem, rozstříhaný prostěradlo (obrázek) nebo stačí jednoduše zajít do galanterie a když se na prodavačku pěkně usmějete a slušně poprosíte o nějaké zbytky látek, určitě vám něco věnují…Tak, látku už máš a teď je jen na tobě, jaký druh kreslení zvolíš.

Určitě levnější je fixa na látku (obrázek) (Nestojí moc a koupíš jí v každým papírnictví, v různých barvách), která ti poměrně dlouho vydrží (záleží jak často kreslíš – pochopitelně) a líp se s ní manipuluje. Teď si vemeš látku, zažehlíš ji (obrázek), aby se ti na ni líp kreslilo a záleží jen na tobě, co zvolíš za předlohu a na co si troufneš. Já sem si zrovna zvolil obrázek chlapečka u gramofonku (obrázek). Nejprve si obrázek rozkresli (třeba jen tužkou), frajeři můžou rovnou fixou naostro (obrázek) a dávej pozor, aby se ti fixa nerozpíjela. Nu a kresli, dokuď neuvidíš, že je konec..(obrázek) Přihoď třeba nějakou hlášku (obrázek) a nášivka je na světě! No nebylo to jednoduchý? Aby ti obrázek déle vydržel, snaž se ho prát na 40 stupňů v pračce, protože když ho budeš prát na víc stupňů, obrázek vybledne…

Jestli seš větší frajer, a líp se ti kreslí štětečkem, tak stačí koupit látku na textil, čapnout štětec a uděláš to tím samým postupem, akorát nakonec, až ti obrázek uschne, barvu zažehlíš žehličkou. Nebo můžeš použít sítotisk, na který je tu taky návod.